Dünyada En Çok Kullanılan 5 Arama Motoru

9 February 2013 - 09:30 | yazdı | Comments Off on Dünyada En Çok Kullanılan 5 Arama Motoru | İnternet ve Ağ // Sizin İçin Seçtiklerimiz

Microsoft’un Bing’i beklenmedik bir sonuç elde etti. Öldü denilen Yahoo dirildi. Yandex globalleşti. Peki sıralama nasıl oldu?

 
 

5. Bing

bing

Microsoft’un arama motoru piyasasına gerekli özeni göstermemesi, yaratmış oldukları Bing’in verimli arama sonucu getirememesi ve hatta bazı arama sonuçlarını Google’dan alması gibi belirgin nedenlerle Bing, oldukça geride yer alıyor. ComScore’un Kasım-Aralık 2012 dönemi istatistiğine göre Bing kullanıcıları 4.4 milyar arama yaptılar ve Bing, arama motoru piyasasının yüzde 2.5’lik payına sahip.

Sayfa: 1 2 3 4 5 6
 
 

Teknovole.com bu bilgiyi size ücretsiz olarak sunmaktadır. Unutmayınız ki dünyadaki en pahalı şey bilgidir. Teknovole.com'un özgür ve özgün yayın yapabilmesi için siz de bu bilgiyi paylaşın!

Yazı Etiketleri


Yazar Foto
Can Sinan Artuç
E-posta
Teknovole.com'un kurucusu 1984 Ankara doğumludur ve bilgisayar mühendisidir. Yazılımla beslenir, tasarımla nefes alır. 2000-2004 yılları arasında NetLIFE, PC LIFE, PCnet ve PC WORLD dergilerinde yazılım editörlüğü yapmış, 2006 yılında üniversitede baskı bilgisayar dergisi çıkartarak üniversite tarihine geçmiştir. Şu anda kendi işinde gece gündüz çalışarak dünyayı kurtardığını sanmaktadır. İlgi alanları arasında yazılım, veritabanı, cloud computing, tasarım, aksiyon figürleri, karikatür ve çizgi romanlar yer alır.

» Toplam 768 yazı yazmış olan yazarın diğer yazıları için tıklayınız

 

Bizi Sosyal Ağlarda Takip Edin

Facebook Twitter Friendfeed Youtube

RSS Kaynakları

Tekno TV

Foto Galeriler

Ortaya Karışık

OKUMANIZI TAVSiYE EDiYORUZ